Pethomer
Standardy

Nasze standardy i instrukcje

Standardy dla Opiekunów

 1. Opiekun przyjmuje rezerwacje tylko wtedy, gdy jest w stanie zaspokoić potrzeby zwierzaka zgodnie z prośbą i instrukcją klienta, ma w domu warunki do przyjęcia psa o wybranej wielkości oraz miejsce na umieszczenie legowiska i misek w komfortowym dla zwierzaka miejscu.

 2. Przed rezerwacją Opiekun może umówić się na spotkanie zapoznawcze ze zwierzakiem i jego rodzicem, jest to szczególnie zalecane w przypadku, gdy Opiekun ma swojego pupila, aby upewnić się, czy zwierzaki się polubią.

 3. Wyprowadza psa wyłącznie na smyczy, a jeżeli wymaga tego prawo również w kagańcu.

 4. Opiekun przyjmuje jako priorytet bezpieczeństwo i dobre samopoczucie zwierzaka.

 5. Gdy usługa ma miejsce w domu zwierzaka, Opiekun szanuje mienie swojego klienta i postępuje zgodnie z instrukcją dotyczącą poruszania się po domu.

Instrukcje dla psich rodziców (klientów)

 1. W czasie robienia rezerwacji opisz charakter zwierzaka oraz to jak zachowuje się wobec innych zwierząt. Jest to szczególnie ważne, gdy Opiekun ma swojego psa lub kota. Jeżeli Twój pies nie toleruje innych zwierząt w domu, koniecznie zaznacz to podczas robienia rezerwacji.

 2. Przekaż Opiekunowi podstawowe instrukcje dotyczące:
  – charakteru i nawyków zwierzaka (np. aktywny, spokojny, kanapowiec, dużo/mało szczeka itp.)
  – poziomu socjalizacji zwierzaka (jak zachowuje się na spacerach wobec innych zwierząt, czy szarpie itp.)
  – szczegółów dotyczących spacerów z psem (ile dziennie, w jakich porach i jak długie)
  – diety zwierzaka (częstotliwość posiłków i wielkości porcji)
  – preferowane miejsce do spania zwierzaka (jeżeli pies śpi z Tobą w łóżku, powiedz o tym Opiekunowi)
  – czy zwierzak może zostać sam w domu
  – preferowany rodzaj zabawy ze zwierzakiem

 3. Pies powinien posiadać potwierdzenie wymaganych prawem szczepień, jeżeli go nie ma, powiedz o tym Opiekunowi i wspólnie podejmijcie decyzję co do dalszych działań.

 4. Przekaż Opiekunowi: smycz, obrożę z miejscem na numer telefonu, woreczki foliowe na odchody, karmę wystarczającą na cały pobyt, a także kocyk, legowisko, jego ulubione zabawki i wszystko, co sprawi, że będzie się dobrze czuł w domu Opiekuna.

 5. Jeżeli prawo wymaga, aby Twój pupil w miejscach publicznych przebywał w kagańcu, pamiętaj, aby przekazać kaganiec w wyprawce oraz poinformować o tym Opiekuna.