Pethomer
Kraków

Wyprowadzanie psów
w Krakowie

wyprowadzanie psów

Spacer z psem – na czym polega usługa?

Każdy właściciel czworonoga wie, jak istotne są codzienne spacery z psem. Tymczasem wiele sytuacji może znacząco utrudnić lub wręcz uniemożliwić nam wyprowadzenie ulubieńca na świeże powietrze. Warto wymienić tu chociażby wielogodzinną pracę czy chorobę przykuwającą do łóżka. Jak poradzić sobie w takim przypadku? Z pomocą przyjdą Pethomerzy, oferujący wyprowadzanie psów w Krakowie. To kompetentne i rzetelne osoby, które wezmą zwierzaka na krótszy lub dłuższy spacer zgodnie z ustalonym harmonogramem. Wystarczy uzgodnić sposób otwarcia drzwi, by ze spokojnym sumieniem powierzyć profesjonalistom opiekę nad psem w czasie własnej nieobecności.

Nasi eksperci:

Sprawdź inne usługi Pethomer w Krakowie

opiekun dla psa

Dlaczego spacery z psem są tak ważne?

Podstawowym aspektem każdego spaceru z psem jest załatwienie potrzeb fizjologicznych. Każdy czworonóg potrzebuje przynajmniej trzech spacerów dziennie, jednego dłuższego oraz dwóch krótszych. Niektóre pieski – szczeniaki czy seniorzy – mogą wymagać znacznie większej liczby wyjść, których zaniechanie może przyczyniać się do niepotrzebnego zabrudzania mieszkania. Regularne wyprowadzanie psów w Krakowie jest niezbędne także dla ich prawidłowej socjalizacji. Kontakt z innymi zwierzakami oraz zróżnicowanymi bodźcami sprawi, że pupil stanie się pewny siebie i spokojniejszy, realizując swoje potrzeby społeczne.

ikona_aplikacja_mobilna

Spacer z psem w Krakowie – zaufaj Pethomer

Wyprowadzanie psów w Krakowie to rozwiązanie, które ułatwi życie wielu właścicielom czworonogów nie mogącym samodzielnie wyjść z pupilem. Dzięki pomocy Pethomerów pies na spacerze będzie mógł spokojnie załatwić wszystkie swoje sprawy. Nawiąże nowe znajomości i spędzi aktywnie czas z innymi napotkanymi psiakami, doskonaląc swoje umiejętności społeczne. Spożytkuje nadmiar energii chodząc, biegając i skacząc, a w konsekwencji – będzie znacznie grzeczniejszy po powrocie do domu. Profesjonalne spacery z psem pozwolą czworonogowi w ciekawy sposób spędzić długie godziny Twojej nieobecności. Ograniczą także ryzyko niszczenia mieszkania, załatwiania się w domu i uporczywego hałasowania.

ikona_aplikacja_mobilna

Wyprowadzanie psów przez petsittera w Krakowie — jak to wygląda w praktyce?

Współpraca z petsitterem zwykle rozpoczyna się od umówienia spotkania, które pozwala petsitterowi poznać psa i ustalić z psim rodzicem wszystkie ważne szczegóły dotyczące spacerów. Następnie, w umówionych dniach i godzinach, petsitter przychodzi do miejsca zamieszkania psa i zabiera go na spacer, dostosowując trasę i tempo do jego indywidualnych potrzeb i preferencji. Celem takich spacerów jest nie tylko ruch, ale również socjalizacja psa poprzez kontakt z innymi zwierzętami oraz stymulacja umysłowa, którą zapewniają nowe doznania i bodźce.

Bezpieczeństwo i raportowanie

Podczas każdego spaceru petsitter w Krakowie ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo psa, co obejmuje unikanie niebezpiecznych sytuacji i trzymanie psa na smyczy tam, gdzie jest to wymagane. Po zakończeniu spaceru petsitter w Krakowie często przekazuje psiemu rodzicowi raport, który zawiera informacje o przebiegu spaceru, zachowaniu psa oraz wszelkich innych obserwacjach dotyczących zdrowia czy zachowania zwierzęcia. Taka praktyka buduje zaufanie między psim rodzicem a petsitterem w Krakowie i pozwala na lepsze dostosowanie usługi do potrzeb psa.

Usługa wyprowadzania psów przez petsittera w Krakowie jest więc nie tylko wygodnym, ale często niezbędnym rozwiązaniem, które pozwala “ludzkim rodzicom” czworonogów na godzenie obowiązków zawodowych i prywatnych z troską o dobrostan ich pupili.

ikona_aplikacja_mobilna

Co się dzieje, kiedy pies nie jest regularnie wyprowadzany na spacery?

Psi rodzice w Krakowie, którzy nie mogą zapewnić swoim pupilom regularnych spacerów, mogą napotkać szereg problemów, zarówno behawioralnych, jak i zdrowotnych. Oto kilka najczęstszych kwestii, z którymi mogą się zmagać:

  • Nadmierna akumulacja energii: Psy, które nie są regularnie wyprowadzane, mają tendencję do nagromadzenia nadmiaru energii, co może prowadzić do hiperaktywności i destrukcyjnego zachowania w domu, takiego jak gryzienie mebli czy niszczenie przedmiotów.

  • Problemy z zachowaniem: Brak odpowiedniej ilości ruchu i stymulacji może skutkować rozwojem różnych problemów behawioralnych. Psy mogą stać się lękliwe, agresywne lub przejawiać problemy z posłuszeństwem, co wynika z frustracji i nudy.

  • Problemy zdrowotne: Regularny ruch jest niezbędny do utrzymania dobrej kondycji fizycznej psa. Brak aktywności może prowadzić do nadwagi, co z kolei zwiększa ryzyko chorób takich jak cukrzyca, problemy z sercem, czy choroby stawów.

  • Trudności w socjalizacji: Psy, które nie mają możliwości regularnych spotkań z innymi psami i ludźmi, mogą mieć problemy z socjalizacją. To z kolei może prowadzić do lęku społecznego, problemów z agresją lub strachu przed nieznanymi sytuacjami i osobami.

  • Zaburzenia emocjonalne: Brak wystarczającej aktywności fizycznej i mentalnej może wpłynąć na ogólne samopoczucie psa, prowadząc do apatii lub depresji. Psy są stworzeniami towarzyskimi i aktywnymi, a brak możliwości wyładowania energii wpływa negatywnie na ich stan emocjonalny.

Poznaj naszych Opiekunów w Krakowie

Aleksandra
📍 Kraków
Ocena: ⭐ 5.0
Cena za spacer z psem: 35 zł

”Zwierzaki, to dla mnie tacy mali, a czasami trochę więksi ludzie, dlatego uwielbiam z nimi rozmawiać. Sierść nie jest mi straszna, mam mocny odkurzacz z odpowiednią funkcją. Potrafię również wykąpać zarówno psa, jak i gryzonia. Dość szybko łapię kontakt ze zwierzakami, umiem podać lekarstwa.”

Paulina
📍 Kraków
Ocena: ⭐ 5.0
Cena za spacer z psem: 30 zł

”Cześć! Jestem Paulina. Psy mają pierwsze miejsce w moim serduszku. Na ten moment nie mogę mieć psa na stałe i bardzo jest mi z tego powodu trudno żyć. Chętnie zaopiekuję się Twoim zwierzakiem jak swoim przyjacielem!”

Karolina
📍 Kraków
Ocena: ⭐ 5.0
Cena za spacer z psem: 20 zł

”Jestem ogrooomną fanką wszystkich zwierząt od tych najmniejszych do tych ogromnych! Od dziecka jestem szczęśliwym właścicielem kilku piesków, dlatego też opieka nad zwierzęciem nie jest dla mnie czymś nowym ani trudnym. Ze mną Twoja pociecha nie będzie się nudzić. Zapraszam do kontaktu!”

Konrad
📍 Kraków
Ocena: ⭐ 5.0
Cena za spacer z psem: 25 zł

”Z psami wychowywałem się całe dzieciństwo. Nie wyobrażam sobie domu bez psa​,​ dlatego prywatnie mam labradora​,​ który jest bardzo towarzyski i dobrze dogaduje się z innymi psami. Nawet jeśli nie wyświetla się termin​,​ to i tak napisz​,​ mój kalendarz zmienia się dynamicznie 🐕”

Hania
📍 Kraków
Ocena: ⭐ 5.0
Cena za spacer z psem: 30 zł

”Jestem Hania​,​ mieszkam i pracuję w Krakowie. Mieszkając w domu rodzinnym regularnie zajmowałam się moim kotem brytyjskim Tomkiem​,​ a wcześniej też psem Luną. Niestety nie mogę przyjmować do siebie już piesków​,​ ale chętnie zajmę się twoim pupilem w domu właściciela​,​ lub wyjdę na spacer :)”

Zuzanna
📍 Kraków
Ocena: ⭐ 5.0
Cena za spacer z psem: 25 zł

”Psami wszelkiej rasy opiekuję się od dziecka 🙂 Przez kilka lat byłam domem tymczasowym w fundacji dla zwierząt oraz szkoliłam psy w fundacji dla psów przewodników. Chętnie zajmę się Twoimi psami w momentach​,​ w których Ty nie masz takiej możliwości :)”