Gdzie na spacer z psem w Trójmieście?

spacer z psem w trójmieście gdańsk gdynia sopot

Miejsce na długi spacer z psem – Gdańsk – Dolina Radości

Pierwszą propozycją na naszej liście jest Dolina Radości w Oliwie, która jest położona nad pięknym Potokiem Oliwskim. Dolina Radości to idealne miejsce na piknik, zabawę i spacer z psem oraz wyciszenie się od zgiełku miasta. W okolicy znajduje się wiele szlaków wędrowniczych, na które ochoczo wybierają się mieszkańcy Gdańska i nie tylko.

Wybiegi dla psów – Gdańsk – Park Reagana

Park zlokalizowany jest w pasie nadmorskim między Jelitkowem a Brzeźnem. Na terenie parku znajdują się dwa wybiegi dla psów, a ścieżki parku prowadzą prosto nad morze! 😊 Czy to nie brzmi jak park idealny?

“Psia Stacja” – plaża dla psów – Gdańsk

Plaża dla psów jest zlokalizowana w Brzeźnie, na prawo od wejścia nr 34. Na miejscu są zabawki dla psa i przeszkody oraz specjalne dystrybutory wydające woreczki na psie odchody.

Spacer z psem w lesie – Kępa Redłowska – Gdynia

Kępa Redłowska to przepiękny Park Krajobrazowy, który obejmuje naturalny las bukowy i klifowy brzeg z głębokimi wąwozami. Na ten spacer warto zabrać ze sobą aparat, ponieważ z Klifu Orłowskiego można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na morze. W pobliżu znajduje się również zadbane molo i kameralna plaża, gdzie można odpocząć po wycieczce na wzgórzach. To idealne miejsce na weekend z psem.

Przestronny park dla psów – Gdańsk – Park Oruński

Jest to drugi, zaraz po parku oliwskim, park z największą powierzchnią w Gdańsku. Niedawno został wyremontowany i odświeżony, w parku znajdziemy rzeźby, instalacje artystyczne i urokliwą altankę. Spacerując możemy dojść do otwartej sceny plenerowej z miejscem dla publiczności. Atutem parku jest panująca w nim spokojna atmosfera i brak tłumów.

Park dla psów - Gdańsk - Park Oruński

Bieganie z psem – Sopot – Park Północny

Park Północny w Sopocie zaczyna się od Grand Hotelu i rozciąga się aż do potoku Swelinia. Park jest bardzo dobrze oświetlony, dzięki temu można wybrać się do niego nawet wieczorem na przykład na biegi z psem. Wędrując ścieżkami wśród rzadkich gatunków drzew i krzewów możemy natknąć się na plac rekreacyjny, gdzie można aktywnie wypocząć. Na placu znajduje się mini boisko piłkarskie, kosz do gry w koszykówkę i maszyny do ćwiczeń.   

Na spacer z psem w bajkowej scenerii – Teatr Leśny – Gdańsk

Amfiteatr znajduje się przy Jaśkowej Dolinie u samego podnóża Jaśkowej Góry. Teatr leśny otacza bajkowa sceneria, miejsca dla widowni zrobione z drewnianych bali, scena otoczona drzewami i rozchodzący się wokół śpiew ptaków. Przy teatrze znajduje się wiele ścieżek do spacerowania z psem i miejsc na pikniki.

Obserwuj jak Twój pupil goni piłkę, biega po plaży i odkryj spokojne i zaciszne okoliczne lasy. Spędzanie czasu razem z psem na łonie natury jest dobre dla Ciebie i Twojego pupila. Znajdź swoje miejsce na spacer z psem w Trójmieście:

  • Dolina Radości w Oliwie
  • Park Reagana w Gdańsku
  • Kępa Redłowska w Gdyni
  • Park Oruński w Gdańsku
  • Park Północny w Sopocie
  • Teatr Leśny w Gdańsku

To tylko kilka z wielu propozycji, gdzie możemy pójść na spacer z psem w Trójmieście. Spacerując po terenach zielonych w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie warto się „zgubić”, aby odkryć zupełnie nowe, nieznane miejsca. Na pewno nie będziemy rozczarowani! Powodzenia w eksplorowaniu! 😊

Dodaj komentarz