Pomoc

Nasza społeczność opiera się na wzajemnej życzliwości, wszyscy sobie pomagamy i wspieramy się – pamiętajcie o tym, gdy pojawią się trudności w rezerwacji lub nieoczekiwane sytuacje.

Psi i Koci Rodzic (właściciel zwierzaka):

Jak jest liczona doba w domowym hotelu dla psów?

Doba w domowym hotelu dla psów jest liczona od momentu przyjęcia zwierzaka przez Opiekuna i trwa 24 godziny. Jeżeli przywieziesz swojego pupila do Opiekuna o godzinie 10 rano to odbiór powinien być nie później niż do godziny 10 rano w ostatni dzień trwania pobytu. Jeżeli wiesz, że możesz odebrać psa dopiero popołudniu lub na wieczór, daj znać o tym Opiekunowi. W takiej sytuacji może zostać doliczona dopłata za dodatkowe godziny opieki.

Czy mogę zapłacić bezpośrednio Opiekunowi?

Płatności i komunikacja przez portal Pethomer.com ma istotne znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno Tobie, jak i Opiekunowi. Jeżeli płatność ma miejsce poza portalem, rezerwacja nie będzie objęta gwarancją Programu Ochrony Pethomer, ani naszą pomocą w razie kłopotów.

Dlatego, gdy ktoś prosi Cię o zapłatę gotówką, przelewem lub innym sposobem, niż płatność przez Pethomer – odmów takiej osobie i przypomnij, że płatność za pośrednictwem portalu zapewnia bezpieczeństwo dla obu stron.

Jeżeli Opiekun nalega na „dogadanie się” poza portalem, możesz nam to zgłosić. Płatność poza Pethomer może prowadzić do zawieszenia konta Opiekuna i właściciela zwierzaka.

Czy mój pies będzie bezpieczny?

Wiemy, że kochasz swojego zwierzaka i jak każdy psi rodzic martwisz się o jego bezpieczeństwo, również dla nas jest ono najważniejsze. Przed publikacją profilu opiekuna weryfikujemy jego dane i przeprowadzamy z nim rozmowę, dzięki czemu znamy go i wiemy, że można mu powierzyć opiekę nad Twoim ukochanym czworonogiem. Zanim przekażesz pupila PetHomerowi, możesz się z nim spotkać, aby być pewnym, że ta para się polubi ?

Wysłałem zapytanie do opiekuna i nie mam jeszcze odpowiedzi

Opiekun ma 48 godzin na zatwierdzenie lub odrzucenie rezerwacji, jeżeli w tym czasie nie odpowie, zapytanie jest automatycznie anulowane.

Dlaczego moje pytanie zostało anulowane?

Gdy wyślesz zapytanie o dostępność terminu, opiekun ma 48 godzin na zatwierdzenie lub odrzucenie rezerwacji, jeżeli w tym czasie nie odpowie, zapytanie jest automatycznie anulowane.

Opiekun odwołał rezerwację, co teraz zrobić?

Odwoływanie rezerwacji przez opiekunów nie jest zgodne z zasadami naszego portalu, ale takie jest życie, czasami po prostu plany się zmieniają… Spróbuj znaleźć innego opiekuna, a jeżeli masz z tym kłopot – skontaktuj się z nami, pomożemy 🙂 A jeśli zdarzy Ci się to kilka razy u tego samego opiekuna – powiedz nam o tym.

Zmieniły się moje plany i muszę odwołać rezerwację

Możesz bezkosztowo odwołać rezerwację do 7 dni przed rozpoczęciem pobytu, po tym terminie będziesz obciążony(a) kwotą całej rezerwacji.

Anulowałam rezerwację, kiedy dostanę zwrot zapłaty?

Czas na zwrot zapłaty to 15 dni roboczych, jednak postaramy się to zrobić szybciej 🙂

Opiekun zaakceptował moje zapytanie ile mam czasu na opłacenie rezerwacji?

Super jesteś o krok bliżej do beztroskiego urlopu, teraz masz 3 dni na opłacenie rezerwacji, ale zalecamy z tym nie zwlekać – jeżeli zapomnisz opłacić rezerwację w ciągu 3 dni, zostanie ona automatycznie anulowana, a pamięć lubi płatać figle 🙂 Jeżeli do terminu pobytu zostało mniej niż 3 dni, opłać rezerwację jak najszybciej.

Rezerwuję “Psi hotel”, czy mam zawieźć i odebrać psa do i od opiekuna, czy on przyjedzie do mnie?

Zalecamy, aby psi rodzic sam zawiózł zwierzaka do opiekuna i na koniec pobytu go odebrał, jednak takie szczegóły możecie uzgodnić między sobą.

Co jeśli mój pies zerwie się ze smyczy podczas spaceru z opiekunem?
  1. Jeśli dowiesz się, że Twój piesek zaginął niezwłocznie nas o tym poinformuj. Natychmiast podejmiemy odpowiednie kroki w celu najszybszego odnalezienia pupila.
  2. Dokładamy wszelkich starań, aby taka sytuacja się nie wydarzyła, mimo to trzeba być przygotowanym na wszystko. Dlatego zadbaj o to, aby Twój piesek na każde wyjście miał ubraną obróżkę z zawieszką informacyjną. Na zawieszce powinien się znaleźć Twój numer telefonu.
Chcę zarezerwować spacer, jak opiekun wejdzie do mojego domu?

Są różne rozwiązania umożliwiające przekazanie klucza, w tym tzw. key box (skrzyneczka na kod do której schowasz klucz), smartlock (zamek elektroniczny sterowany smartfonem), zaufane miejsce na klucze – umów się z opiekunem, w jaki sposób będzie mógł otworzyć drzwi.

Co jeśli nie ma w pobliżu żadnego dostępnego opiekuna?
  1. Z dnia na dzień w PetHomer przybywa coraz więcej opiekunów z różnych miejsc. Jeżeli w Twoim pobliżu jeszcze nikogo nie ma – sprawdź następnego dnia. Może ktoś nowy się zarejestrował ?
  2. Jeżeli sprawa jest pilna i nie możesz czekać – skontaktuj się z nami. Postaramy się jak najszybciej pomóc i znaleźć opiekę dla Twojego zwierzaka.

Opiekun:

Jak przygotować mieszkanie na przyjęcie szczeniaka?

Przyjęcie szczeniaka w domu to bardzo odpowiedzialna decyzja. Odpowiednie przygotowanie domu to podstawa, w ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo zwierzakowi, a także ochronisz swoje buty, meble i inne przedmioty.

Tu znajdziesz informacje o tym, jak przygotować dom na przybycie szczeniaka -> https://pethomer.com/jak-przygotowac-dom-na-przybycie-szczeniaka/

Co jeśli właściciel psa chce zapłacić poza portalem?

Płatności i komunikacja przez portal Pethomer.com ma istotne znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa. Jeżeli płatność ma miejsce poza portalem, rezerwacja nie będzie objęta gwarancją Programu Ochrony Pethomer, ani naszą pomocą w razie kłopotów.

Dlatego, gdy ktoś pyta Cię, czy może zapłacić gotówką, przelewem lub innym sposobem, niż płatność przez Pethomer – odmów takiej osobie i przypomnij, że płatność za pośrednictwem portalu zapewnia bezpieczeństwo dla obu stron.

Jeżeli psi/koci rodzic nalega na zapłaceniu Ci poza portalem, możesz nam to zgłosić. Przyjmowanie płatności poza Pethomer może prowadzić do zawieszenia konta Opiekuna i właściciela zwierzaka.

Jak mogę ustawić swoją dostępność w konkretne dni tygodnia lub o konkretnych godzinach?

W Panelu opiekuna, w zakładce “Moje usługi” → “Wybierz usługę do edycji” → „Dostępność”. Możesz ustawić swoją dostępność według dni tygodnia, i według godzin, możesz również ustawić “Urlop” – w czasie urlopu jesteś niedostępny dla wszystkich zapytań.

Jak zmienić ceny moich usług?

W Panelu opiekuna, w zakładce “Moje usługi” → “Wybierz usługę do edycji” → „Cena usługi”, następnie wpisz swoją stawkę za daną usługę.

Dostałem zapytanie o dostępność, co teraz zrobić?

Świetnie, teraz upewnij się, że termin jest dla Ciebie odpowiedni i zaakceptuj zapytanie, masz na to 48 godziny, jeżeli nie zaakceptujesz zapytania w tym terminie, zostanie ono anulowane. Jeżeli termin nie jest dla Ciebie odpowiedni, odrzuć zapytanie, pamiętaj, że nasza społeczność opiera się na wzajemnej życzliwości, więc wyjaśnij psiemu / kociemu rodzicowi, dlaczego odrzucasz zapytanie.

Muszę odwołać rezerwację, jak mogę to zrobić?

Wiemy, wiemy, czasami plany się zmieniają i po prostu nie możesz przyjąć zwierzaka. Skontaktuj się z Psim / kocim rodzicem i powiedz im o tym. Funkcja odwołania rezerwacji jest w Panelu opiekuna, “Rezerwacje” -> “Szczegóły rezerwacji” (kliknij w nr rezerwacji).

Zbliża się termin wykonania usługi a ta nie została jeszcze opłacona, co mam zrobić?

Pewnie Psi / koci rodzic zapomniał o opłaceniu usługi – przypomnij mu o tym delikatnie.

Ile muszę mieć lat aby zostać Pethomerem?

Wymagamy, aby opiekunowie legitymowali się dowodem osobistym, dlatego musisz mieć skończone 18 lat.

Jak mogę dodać lub zmienić swoje zdjęcie profilowe?

„Moje konto” -> „OK” (potwierdzasz przejście do Panelu Klienta) -> „Wybierz Obrazek” -> „Zaktualizuj profil”

Czy PetHomer pobiera jakąś opłatę?
  1. Do końca pierwszego kwartału 2021r Zatrzymujesz 90% swoich dochodów, reszta przeznaczania jest na promocję oraz zachowanie bezpieczeństwa twoich usług.
  2. Po pierwszym kwartale 2021r zatrzymujesz 80% woich dochodów, reszta przeznaczania jest na promocję oraz zachowanie bezpieczeństwa twoich usług.
  3. Akcja „Psijaciele Pomagają” – harcerze, którzy pomagają w ramach wolontariatu działają bez żadnych opłat.

Czy mogę dodać lub usunąć usługę?

Jeżeli chcesz dodać lub usunąć usługę – skontaktuj się z nami – zrobimy to za Ciebie 🙂

Dlaczego muszę robić przelew weryfikacyjny na 1 grosz?

Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Przelew weryfikacyjny gwarantuje nam, że dane użytkownika są prawdziwe i wiemy komu będziemy powierzać zwierzaka do opieki. Jest to bardzo ważny krok, bez weryfikacji danych nie możemy aktywować twojego profilu.