Spacer z psem na plaży
Woda, piasek, świeże powietrze – czy to nie brzmi jak spacer idealny? Spacer z psem na plaży to wspaniała atrakcja zarówno dla zwierzaka, jak i jego opiekuna. Zanim jednak wybierzesz się z pupilem na plażę, sprawdź, czy możesz na nią wejść z czworonogiem. Niektóre Trójmiejskie plaże są otwarte dla psów przez cały rok, z kolei część zamyka wstęp dla psów na sezon letni. Sprawdźmy to.
Plaża dla psa Gdańsk
Gdańskie plaże, poza kąpieliskami, są otwarte dla psów przez cały rok.
Kąpieliska, na które nie można wchodzić z psem w sezonie letnim (od początku maja do końca sierpnia):
Plaża na Stogach
Plaża w Brzeźnie
Plaża w Jelitkowie
Plaża w Sobieszewie
W Brzeźnie została otworzona specjalna plaża dla psów, gdzie nie obowiązują żadne obostrzenia i można tam przebywać z psem nawet w sezonie letnim. Na plaży jest dyspozytor z woreczkami foliowymi i kosze na śmieci. Plaża zlokalizowana jest przy wejściu nr 34. Teren jest ogrodzony i bezpieczny.
Plaża z psem Sopot
Sopot stworzył dwa odcinki plaży dla psów. Pierwszy odcinek jest od granicy z Gdynią do wejścia nr 2, a drugi odcinek znajduje się od wejścia nr 43 do wejścia nr 45. Na molo w Sopocie można wchodzić z pieskiem, jedynym zastrzeżeniem jest to, aby był on na smyczy.
Plaża z psem Gdynia
Plaże w Gdyni dostępne dla psów są jedynie od października do kwietnia. Wyjątkiem są dwa nabrzeża, które są dostępne przez cały rok: Babie doły – wejście nr 4 oraz Orłowo – wejście nr 18/19.
Jak przygotować psa na plażę?
Gdy wybierasz się z psem na plażę w sezonie letnim, warto przygotować miskę, wodę z czystą wodą do picia (najlepiej schłodzoną), woreczki na psie „sprawy” i zabawki unoszące się na wodzie. Warto mieć też pod ręką sól fizjologiczną, by przepłukać oczy psa, gdyby dostał się do nich piasek albo słona woda.
Przed wejściem na plażę, psie łapki można posmarować maścią z alantanem, dzięki temu piasek nie poparzy opuszków zwierzaka. Na plaży należy wybrać miejsce z dostępnym cieniem, aby zwierzak mógł się schować przed słońcem.
Cały czas obserwuj pupila i nie narażaj go na zbyt długie przebywanie na słońcu. Pilnuj też, by nie napił się słonej wody, bo może skończyć się to wymiotami. Po powrocie do domu wykąp psa, żeby pozbyć się soli i piasku.
Na spacerze po plaży często przydają się różne psie akcesoria. Zajrzyj do sklepu, by wybrać odpowiednią rzecz dla Twojego czworonoga!
WERYFIKACJA MERYTORYCZNA
Sara Wacławik
Behawiorystka psów i kotów i zoopsycholożka. Na pierwszym miejscu stawia komunikację ze zwierzęciem i poznanie jego potrzeb, rozpoznanie i zlikwidowanie źródła problemu, a nie tylko usunięciu niechcianego zachowania.
2 Responses